Okresní kolo Poháru futsalu Vyškov 2016, 6. března

Fk United Vyškov - Inexis Bučovice 4 : 5 (2:3)
Góly: Dawe 2, Šimpy, Martin V.

Fk United Vyškov - Brikety-pelety Štěpán Vyškov 6:13 (3:6)
Góly:  Martin V. 2, Dawe, Broňa, Jura, Paťa

neděli 6.3. 2016 jsme se zúčastnili okresního kola Poháru futsalu ve Vyškově. Na zápas jsme byli všichni natěšeni, a když píšu všichni, tak opravdu všichni, kdo momentálně za náš tým hrají. Ještě v pátek bylo v nominaci na nedělní (nakonec) dva zápasy 11 lidí do hry plus 2 gólmani. Ale bohužel, jak je u nás špatným zvykem, s blížící se nedělí se postupně objevili dvě nedoléčená zranění, jedno nové při reprezentaci našeho klubu v cizím kraji a jeden špatně zapsaný termín v osobním kalendáři. Každopádně v neděli se nás s dobrou náladou sešlo devět, což je na futsal prakticky ideální počet.

V prvním zápase nás čekal papírově stejně silný soupeř Inexis Bučovice. Hned na začátku jsme si vypracovali slibný dvougólový náskok, když se hned v úvodu prosadila a uvedla naše nová posila Martin Voborný. Poté se také připomněl nestárnoucí střelec David Gryc. Hra byla vyrovnaná a přelívala se ze strany na stranu a nám se i se štěstím dařilo držet čisté konto. Přišli i šance na zvýšení stavu, když se nováček v našem dresu Martin V. opět objevil v gólové pozici. Jeho střelu, však tentokrát zlikvidoval skvělým zákrokem gólman Bučovic. Chvíli na to dostáváme první gól, když se po špatné rozehrávce zkušeného Honzy Pytely dostávají Bučovice do brejku dva na nikoho a bez problému snižují. To nás trochu vyvedlo z míry a do konce poločasu přebírají otěže zápasu Bučovice, což vrcholí v poslední minutě, když zbytečně fauluje na půli hřiště náš nejbrutálnější hráč Danko Jordys a je z toho šestý faul a „desítka", kterou ranou pod břevno hráč Bučovic s jistotou proměňuje.
I tak se nevzdáváme a po poločase opět vyrovnáváme hru. Bohužel naše snaha končí dalším gólem v naší síti. Dál ale pokračujeme v naší hře a každou minutou zlepšujeme náš výkon. Soupeř samozřejmě nezaostává a nic nám nenechává zadarmo. Hraje se dobrý futsal nahoru dolů, gólmani se překonávají ve výborných zákrocích. Naše snažení přináší úspěch v podobě srovnání na 4:4 a vidiny vítězství. Tu nám ale kazí Bučovický útočník, který střelou na přední tyč přelévá opět gólovou převahu na stranu svého týmu. V té chvíli zbývají přibližně tři minuty do konce. My se nadechujeme k poslednímu tlaku, a i když se nám daří držet míč na polovině soupeře a vypracovat si při power play i za pomocí našeho dnes excelentně chytajícího gólmana Tomáše Lužného několik šancí, soupeř už si výsledek pohlídal.

D
o druhého zápasu s divizním týmem Brekety-pelety Štěpán Vyškov jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Zápas pro nás začal velice dobře, když se po individuální akci prosadil největší šampón týmu již zmiňovaný David Gryc. Poté nám ale soupeř ukázal, jak se hraje divize. Několikrát si pohrál s naší obranou, předvedl nacvičené signály, a i když jsme se snažili zodpovědně bránit a hrát ze zadu, soupeřovi se podařilo vstřelit několik krásných i šťastných gólů. Nám se do poločasu podařilo aspoň snížit skóre na rozdíl tří branek.
Ve druhé půlce jsme už pochopili, že musíme přeřadit na vyšší stupeň, abychom se soupeři aspoň vyrovnali. To přineslo ovoce v podobě vyrovnané hry, kdy se nám dařilo vytvářet si více šancí než v první půli a vstřelit další góly, bohužel soupeř také nepolevoval a navyšoval počet gólů v naší síti. I když jsme gólů dostali nakonec 13, což bylo zapříčiněno i otevřenou hrou ke konci zápasu, ocenil bych náš výkon proti diviznímu týmu. Bylo sice vidět, že nám chybí hlavně schopnost držení míče na vlastních nohách, ale pokud v takových výkonech budeme pokračovat i v soutěži, myslím, že se máme my i naši fanoušci na co těšit :)