Futsal team

Rešov cup, 26. června 2010

Dne 26.6. 2010 zahájil náš tým FK Cirkus United Vyškov přípravu na novou sezonu (která už doufám konečně přinese umístění v první polovině tabulky) turnajem v obci Hostěrádky-Rešov. Zápasy se odehrávaly ve příjemné futsalové atmosféře na velice nezvyklém gumovém povrchu. Turnaje se zúčastnilo 10 kvalitních týmů a hrálo se ve dvou pětičlených skupinách, přičemž z každé skupiny postupovaly 4 týmy. Náš cíl byl tedy jasný- postup ze skupiny.

I když to přes týden vypadalo,  že pojedem tak ve třech lidech (přestože náš šéf pořád blábolil něco o tom, že pojede 10 lidí), tak jsme se sešli v solidním počtu 7 lidí (no spíš 6 lidí a Pytlík, kterej se moc za člověka považovat nedá). Sestava vypadala takto: v brance s číslem 1 kapitán mužstva, harcovník, srdcař, čaroděj,  bůh a idol fanoušků a hlavně fanynek TOMÁŠ LUŽNÝ. V obraně nezvykle nastoupili Míša Trávníček a Jeník Pytela, chvílemi doplněni o Davida Musila, vracejícího se do hry po nepříjemné nemoci. V útoku nastoupil talentovaný Pavel Pytela, Daniel „XXXXXL“ Jorda a Jara Trněný. Jako obvykle nás doprovázel i prezident klubu a trenér Lukáš Musil.

V prvním zápase jsme změřili síly s týmem FK Sanaři, který byl ,podle znalců místních poměrů, jedním z favoritů turnaje. Náš trenér naordinoval na tenhle zápas defenzivní taktiku, která přiváděla soupeře k zoufalství. Většinu jejich střel jsme zblokovali, a když už šla střela na branku, tak zasáhl dobře chytající Lažánek. My jsme do šancí takřka nedostávali, ale asi 5 minut před koncem napřáhl Pytlík na půlící čáře ke střele, která k překvapení všech diváků na stadionu i u televizních obrazovek přelobovala lehce vyběhnutého golmana a skončila v brance. Soupeř už se potom na vyrovnání nezmohl a utkání tedy skončilo naší výhrou 1:0.

Po jednozápasové pauze jsme se utkali s mužstvem MYTAKY, které bylo kvalitou srovnatelné s našim prvním protivníkem. Tento zápas probíhal jako přes kopírák s prvním zápasem, opět jsme postavili před naší brankou těžko propustnou zeď, v ní se však objevila jedna skulinka a bohužel jsme dostali pár minut před koncem gól na 0:1, na něj  jsme už neodpověděli a prohráli jsme po dobrém výkonu 0:1.

V třetím utkání nás čekal papírově nejslabší tým FC KATALÁNCI, jehož hráči to den před turnajem trošku přehnali se solárkem. Ze zápasu jsme potřebovali k jistotě postupu alespoň bod. Opět jsme chtěli naši hru postavit na defenzivě, ale když jsme kolem páté minuty dostali gól musel náš kouč změnit taktiku a začali jsme hrát víc dopředu. Vypracovali jsme si hodně šancí, ale vypadalo to, že futsalový bůh je proti nám. Stříleli jsme do tyček, těsně vedle, do golmana, avšak gól pořád né a né padnout. Naštěstí jsme přecejen vyrovnali když Šimpy dorazil do prázdné branky tuším že Trawexovu střelu. Po tomto gólu jsme úplně přestali hrát, a kdyby Katálánci nespálili dvě tisíciprocentní gólovky, tak nakonec ještě prohrajem. Nakonec duel skončil remízou 1:1, která nás posunula do play-off.

V závěrečném střetnutí skupiny jsme nastoupili proti FC Champione´s, který od začátku hrál power play.  Chtěli jsme uhrát tři body a vyhnout se tak ve čtvrtfinále silným Šaraticím. Bohužel jsme v tomto utkání podali nejhorší výkon na turnaji a prohráli jsme jednoznačně 0:4.

Ve čtvrtfinále se nám tedy postavili do cesty naši staří známí ze Šaratic. Z tábora šaratických zaznívali před zápasem velice sebevědomá prohlášení a i největší šaratický pesimista tipoval výsledek tak 5:0 pro Šaratice. My jsme však neházeli flintu do žita a drželi jsme se soupeřem krok. Taktiku jsme opět postavili na nepropustné defenzivě, která fungovala velice dobře. V poslední vteřině prvního poločasu však přišel zkrat- nechali jsme při autu volného hráče 5 metrů před brankou a ten neomylně zavěsil k tyči. Druhý poločas jsme sice bojovali a dřeli, ale soupeř si vedení zkušeně pohlídal a cirka 3 minuty před koncem přidal pojišťovací gól na 2:0, kterým ukončil naši cestu turnajem.

Na závěr bych chtěl pochválit všechny naše hráče, za to, že jsme konečně dali do hry srdíčko, a dodržovali jsme taktiku, kterou jsme si domluvili před zápasem. Pochvala patří i pořadatelům  turnaje, kteří zvládli organizaci velice dobře. To je pro dnešek asi všechno.